Které jsou hlavní příznaky horečky?

Obsah

Které jsou hlavní příznaky horečky?

Které jsou hlavní příznaky horečky?

Mezi hlavní příznaky horečky patří: 1 pocit chladu (pacientovi je zima bez zjevného důvodu – například venku je teplo nebo nikomu jinému v okolí zima není) 2 zimnice (chladový třes) 3 nechutenství (ztráta chuti k jídlu) 4 dehydratace (nedostatek tekutin, čemuž se naštěstí dá předejít, pokud dodržujete správný pitný režim) 5 deprese 6 zvýšená vnímavost bolesti neboli zvýšená citlivost na bolest (odborně též hyperalgezie)

Jaké jsou příznaky horečky nad 42 OC?

U vyšších teplot můžeme zaznamenat i další příznaky, jako jsou bolesti kloubů, malátnost, zvracení, průjem, křeče, halucinace a možná je i ztráta vědomí. U horečky nad 42 ºC začíná selhávat organismus a může následovat smrt. Horečka často znamená naši zlobu a vztek. Zlobíme se tak, že je to až spalující.

Co jsou horečky neznámého původu?

Horečky trvající několik dní až týdnů, u kterých nelze zjistit příčinu nebo vznikají z neznámého důvodu, se nazývají horečky neznámého původu (FUO). U dětí mohou být vysoké horečky nebezpečné, protože mohou vyvolat febrilní křeče. Většinou nejsou febrilní křeče život ohrožující, i když vypadají děsivě.

Co je horečka?

Horečka je příznak, který signalizuje, že se v těle něco děje a snaží se bojovat s infekčním či jiným onemocněním. Proto se kromě typických příznaků, jako jsou zimnice nebo třes, projevuje i dalšími symptomy, které signalizují, že se náš organizmus „necítí dobře a není v pořádku“.

Související příspěvky: