Jaké jsou kalorie borůvek?

Obsah

Jaké jsou kalorie borůvek?

Jaké jsou kalorie borůvek?

Jedna porce (148 g) borůvek navíc obsahuje pouze 84 kalorií a 15 gramů sacharidů. Z hlediska poměru obsahu živin a kalorií jsou tak borůvky skvělým zdrojem mnoha důležitých živin a minerálů. Shrnutí: Borůvky patří mezi nejoblíbenější drobné bobuloviny.

Co jsou borůvky?

Borůvky patří mezi drobné bobulovité ovoce a jsou blízkým příbuzným brusinek a dalších drobných bobulovin. Jednotlivé kuličky mají zhruba 5 - 16 mm v průměru a na jednom konci mají zakrnělý kalich ve tvaru korunky. Borůvky dozrávají postupně a mění barvu ze zelené na fialovou až modrou.

Proč jsou borůvky plné kalorií?

Obsah článku 1 Obsahují málo kalorií a přitom jsou plné živin 2 Borůvky patří mezi největší přírodní zdroje antioxidantů 3 Borůvky brání poškození DNA a chrání před stárnutím a rakovinou 4 Borůvky brání oxidaci cholesterolu v krvi 5 Borůvky snižují krevní tlak 6 Borůvky chrání před kardiovaskulárními chorobami 7 Borůvky zlepšují paměť a fungování mozku 8 Borůvky pomáhají v prevenci cukrovky More ...

Jaké jsou automatické kávovary?

Plnoautomatické kávovary jsou variabilní a automatické přístroje, které minimalizují vaši práci a dávají vám kávu v maximální kvalitě. Nejdůležitějším aspektem je samozřejmě čerstvost kávy.

Související příspěvky: