Jaká je silná hranolková hranolka?

Obsah

Jaká je silná hranolková hranolka?

Jaká je silná hranolková hranolka?

Pro někoho je dokonalá zhruba 1 cm silná, pro jiného spíš steaková silná kolem 2 cm. Všichni se ale shodují na tom, že hranolky musí být uvnitř dodělané a na vrchu krásně křupavé. A v tom je právě kámen úrazu. Docílit tohoto dvojího efektu a zároveň uchovat chuť brambory nelze jinak, než dvojím smažením. Což se mi tak úplně nezamlouvá.

Jak smažíme hranolky?

Na pánvi nebo ve fritéze rozehřejeme na 190° C slunečnicový olej a hranolky smažíme asi minutu a necháme vychladnout. Hned po té je smažíme pod druhé, tentokrát asi 5 minut.

Jaký je stupeň smažení hranolky?

Zatímco některé recepty počítají se smažením na 160 a 190 stupňů, jiné jen na 100 stupňů. Jenže smažíte-li v pánvi, není to tak snadné rozeznat. Pokud nemáte kuchyňský teploměr, pomůže vám tento taháček. Stačí, když hranolku zkušebně ponoříte do oleje a budete pozorovat, co se děje. 1. Hranolky blanšírované a pak 2x smažené

Co jsou hranolky pečené v troubě?

Ty pečené v troubě zase chutnají spíš jako pečené brambory než hranolky. Navíc, jak se během našeho pokusu ukázalo, co člověk to jiná hranolka. Někdo nedá dopustit na ty uvnitř kašovité, jiný upřednostňuje ty trochu na zkus a já si oblíbila octovou marinádu.

Související příspěvky: