Jak se pěstuje kamčatská borůvka?

Obsah

Jak se pěstuje kamčatská borůvka?

Jak se pěstuje kamčatská borůvka?

Tato borůvka byla speciálně vyšlechtěna pro pěstování na balkonech a terasách tak, aby poskytovala bohatou sklizeň při pěstování v květináčích. Velmi oblíbená je kamčatská borůvka Modrý Triumph (Lonicera kamtschatica).

Kde pěstovat borůvky?

Borůvky patří mezi nejoblíbenější ovoce pěstované v nádobách. Daří se jim na balkónech i terasách, a pokud zvolíte vhodnou odrůdu, můžete si pochutnávat na plodech bohatých na vitamíny celé léto. Pěstování je poměrně jednoduché a nevyžaduje kromě kyselejší půdy žádnou zvláštní péči.

Jak pěstovat borůvky kanadské?

Pro úspěšné pěstování borůvek kanadských je zapotřebí vhodné stanoviště, půda a dodržování několika zásad při pěstování. Borůvky kanadské můžeme pěstovat i na méně úrodné půdě nebo na balkoně. Borůvky kanadské zpravidla pěstujeme na těžce písčité půdě s velmi kyselou půdní reakcí.

Jak pěstovat borůvky na balkóně?

Pěstování borůvek na balkóně – jaké jsou nejoblíbenější odrůdy? Borůvky patří mezi nejoblíbenější ovoce pěstované v nádobách. Daří se jim na balkónech i terasách, a pokud zvolíte vhodnou odrůdu, můžete si pochutnávat na plodech bohatých na vitamíny celé léto.

Související příspěvky: