Kdo má v úmyslu užívat steroidy?

Obsah

Kdo má v úmyslu užívat steroidy?

Kdo má v úmyslu užívat steroidy?

Každého, kdo má v úmyslu steroidy užívat či je již užívá zajímá, kolik hmoty ztratí po jejich vysazení. Zde konečně narážíme na titulek tohoto článku – přifouknutí. Pokud totiž vysadíte steroidy, tak opravdu dojde k výraznému poklesu svalové hmoty a síly, protože tělo odmítá zpracovávat dost živin, z nichž se svaly obnovují i nově tvoří.

Co jsou zneužívané anabolické steroidy?

Nejvíce zneužívané bývají anabolické steroidy v kulturistice, atletice a jiných výkonostních/vytrvalostních/silových sportech. Existuje již prastarý příběh z roku 1954, kterak jistý Dr. Ziegler, ze vzpěračského týmu USA, při přípravách na šampionát v Rakousku zjistil, že sovětští vzpěrači používají deriváty testosteronu. Jejich výkony budily obdiv.

Jak funguje anabolické steroidy?

Vytváří se tak pozitivní dusíková bilance, která je pro syntézu bílkovin nezbytná. K tomu, aby vše probíhalo tak jak má, je třeba tělu zajistit adekvátní přísun dusíkatých látek, tedy bílkovin ve formě potravy. Anabolické steroidy se dělí na 2 základní skupiny: injekční a orální. Orální steroidy jsou podávány do těla ústy formou tablet.

Jak anabolické steroidy působí na buněčné bázi?

Anabolické steroidy působí na buněčné bázi. Jelikož má steroid efekt anabolický, tak se vážou (na rozdíl od většiny ostatních hormonů) na receptory uvnitř (ne tedy na povrchu) buňky a stimulují ji ke tvorbě bílkovin.

Související příspěvky: