Co je sukulent?

Obsah

Co je sukulent?

Co je sukulent?

Sukulentem se rozumí rostlinky, které se přizpůsobily drsným podmínkám pouští a polopouští a především se vypořádaly s věčným nedostatkem vláhy. Získaly schopnost vázat ve svém těle vodu do zásoby – tato vlastnost se označuje jako sukulence. Odtud tedy i název sukulenty.

Kdy začít pěstovat sukulenty?

Postup, který není časově nijak zvlášť náročný, jsme pro vás nafotili krok za krokem. Sukulenty jsou ideální rostliny pro bytové podmínky. Mají totiž rády teplo a sucho, takže se snadno zabydlí i na slunném okně v paneláku či v kanceláři, kde na ně nebudete mít příliš času.

Jak odstranit přebytečnou zeminu z sukulentů?

Opatrně odstraňte přebytečnou zeminu z kamene nebo dřeva a celou krajinku zavlažte pomocí postřikovače. Při výsadbě do misek postupujte jako u běžného sázení do květináče. Malé sazeničky sukulentů můžete pořídit dvěma způsoby, buď získáte od známých vrcholový řízek, nebo zakoupíte sazeničku u pěstitelů.

Proč pěstovat sukulenty?

Pěstování sukulentů se nemusíte bát, jelikož jsou velice nenáročné a vydrží i delší sucho. Mají totiž schopnost zadržovat vodu, takže je můžete klidně nechat i delší dobu bez zálivky. Můžete je pěstovat jak na zahradě, tak v bytě, protože nezaberou příliš místa.

Související příspěvky: