Jaké jsou vitamíny v brusinkách?

Obsah

Jaké jsou vitamíny v brusinkách?

Jaké jsou vitamíny v brusinkách?

Stejné množství brusinek navíc obsahuje 10% a 12% denní doporučené dávky vitamínů E a C, které jsou rovněž významnými antioxidanty ( 2 , 5 , 6 , 7 ). A stejně jako ostatní druhy drobného bobulovitého ovoce, i brusinky obsahují zdraví prospěšné rostlinné látky, jako jsou antokyany nebo flavonoidy ( 8 , 9 , 10 ).

Co jsou brusinky?

Brusinky jsou drobné bobule červené barvy, které mají vynikají kyselou chutí a řadou kladných účinků na zdraví. Rostou na keřících s názvem brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea), jejichž domovinou jsou skandinávské země v severní Evropě.

Co jsou brusinky a brusinkový extrakt?

Laboratorní studie a studie na zvířatech naznačují, že brusinky a brusinkový extrakt mohou pomáhat při regulaci hladiny glukózy v krvi (glykémie), díky tomu že obsahují hodně polyfenolů a vlákniny ( 22 , 23 , 24 , 25 ). Předběžné studie provedené na lidech (humánní studie) tato zjištění potvrzují.

Proč jsou brusinky superpotraviny?

Brusinky řada odborníků na zdravou výživu považuje za superpotraviny, díky jejich skvělému nutričnímu profilu a zdravotním účinkům. Například pomáhají při hubnutí a prospívají i našemu srdci ( 1 ).

Související příspěvky: