Co se týče brusinky?

Obsah

Co se týče brusinky?

Co se týče brusinky?

Základem těchto výrobků není brusinka, ale klikva. Jedna z nich obývá i naše rašeliniště a bažiny, ale ta, která nás zajímá nejvíce, pochází ze Severní Ameriky. Oficiálně se jmenuje klikva velkoplodá - neboli Oxycoccus macrocarpus, nebo také Vaccinium macrocarpon - její plody jsou ve srovnání s plody naší brusinky opravdu dost velké.

Co jsou brusinky?

Brusinky jsou drobné bobule červené barvy, které mají vynikají kyselou chutí a řadou kladných účinků na zdraví. Rostou na keřících s názvem brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea), jejichž domovinou jsou skandinávské země v severní Evropě.

Proč jsou brusinky superpotraviny?

Brusinky řada odborníků na zdravou výživu považuje za superpotraviny, díky jejich skvělému nutričnímu profilu a zdravotním účinkům. Například pomáhají při hubnutí a prospívají i našemu srdci ( 1 ).

Co jsou brusinky a brusinkový extrakt?

Laboratorní studie a studie na zvířatech naznačují, že brusinky a brusinkový extrakt mohou pomáhat při regulaci hladiny glukózy v krvi (glykémie), díky tomu že obsahují hodně polyfenolů a vlákniny ( 22 , 23 , 24 , 25 ). Předběžné studie provedené na lidech (humánní studie) tato zjištění potvrzují.

Související příspěvky: