Co se stane, když vejce začne ležet na dně?

Obsah

Co se stane, když vejce začne ležet na dně?

Co se stane, když vejce začne ležet na dně?

Čerstvé zůstane ležet na dně, postupem času se uvnitř vytváří vzduchová bublina a vajíčko se začíná ve vodě vznášet. Myslete ale na to, že pokud jednou vejce ponoříte do vody, měli byste ho hned vytlouct a spotřebovat.

Jak připravit zastřené vejce?

Zastřené vejce: Recept a podrobný návod, jak ho připravit 1 Čerstvost vajec je zásadní. Základem úspěchu při přípravě ztraceného, zastřeného nebo také pošírovaného vajíčka je stáří... 2 Udělejte vodní vír. Aby se vám zastřené vejce povedlo, chce to trochu cviku a hrnec, ve kterém budete moci pohodlně... 3 Pošírované vejce: pomůže vám ocet. Bez octa se neobejdete. Použít můžete... More ...

Jak se zbavit Ztracené vejce?

Na dokonale tekuté ztracené vejce vám stačí tři až čtyři minuty. Hotové vajíčko opatrně vyndejte a okamžitě ponořte do misky nebo kastrůlku se studenou vodou. Tak zastavíte probíhající proces tepelné úpravy a budete mít jistotu, že žloutek nakonec nebude téměř udělaný.

Jak se vám zastřené vejce povedlo?

Aby se vám zastřené vejce povedlo, chce to trochu cviku a hrnec, ve kterém budete moci pohodlně vytvořit vodní vír, do kterého jemně vlijete vyklepnuté vajíčko. Podaří-li se vám trefit se vajíčkem přímo do středu víru, kroužící voda se postará o dokonale kulatý tvar. Ideální je proto vybrat hrnec se silnějším dnem a hlavně větším průměrem.

Související příspěvky: