Jaké druhy motýlů mají sosák?

Obsah

Jaké druhy motýlů mají sosák?

Jaké druhy motýlů mají sosák?

Motýli mají sosák různě vyvinutý. Některé druhy mají sosák zakrnělý a některým druhům dokonce zcela chybí. Řád motýli se dělí na dva (resp. čtyři, viz poznámka níže) podřády - na motýly uzdokřídlé (Jugata) a motýly hřebenokřídlé (Frenata). Dnešní věda zná na 180 000 druhů motýlů a další druhy do seznamu neustále přibývají.

Kde kvetou motýly?

Existuje jich celá řada druhů, některé kvetou na počátku léta a jiné až na podzim. Pestrá směska těchto rostlin zajistí neustálý zdroj nektaru přitahující motýly po několik měsíců. Dalšími magnety motýlů jsou všechny vonné druhy hluchavkovitých, hvězdicovitých a bobovitých rostlin.

Jaké rostliny působí na motýly?

Z trvalek působí na motýly doslova magnetickou silou především hvězdnice. Existuje jich celá řada druhů, některé kvetou na počátku léta a jiné až na podzim. Pestrá směska těchto rostlin zajistí neustálý zdroj nektaru přitahující motýly po několik měsíců.

Jak se přitahují roje motýlů?

Sice přitahují roje motýlů nejspolehlivěji, protože se na jednom místě nahromadí řada nektarem překypujících květů, ale vysazovat můžeme také roztroušeně jednotlivé rostliny po celé zahradě. S babočkami, okáči a otakárky se pak budeme setkávat sporadicky na mnoha místech. Motýli skutečně milují určité dřeviny a trvalky, jimž se nevyhnou.

Související příspěvky: