Kdo byl vlastníkem ropné plošiny Deepwater Horizon?

Obsah

Kdo byl vlastníkem ropné plošiny Deepwater Horizon?

Kdo byl vlastníkem ropné plošiny Deepwater Horizon?

Plovoucí ropná plošina Deepwater Horizon se v Mexickém zálivu tyčila od roku 2001. Jejím vlastníkem byla firma Transocean, která ji pronajímala ropné společnosti British Petroleum (BP). Té se provoz plošiny bohatě vyplácel a vrty neustále rozšiřovala.

Jaké jsou typy ropných plošin?

Typy ropných plošin 1 Pevná plošina – je zabetonována do mořského dna, použitelná do hloubky 500 m 2 Volná nebo mobilní plošina – ukotvená lany ke dnu, použitelná do hloubky 900 m 3 Poloponorná plošina – nadnášena pontony a ukotvena ke dnu, použitelná do hloubky 3200 m 4 Jack-up plošina – je vybavena vlastními vysouvacími nohami, použitelná do hloubky 120 až 150 m More ...

Co je práce na ropné plošině?

Práce na ropné plošině. Už bylo zmíněno, že práce na ropné plošině, není žádná legrace a nutno podotknout, že ropné společnosti si zaměstnance pro práci na ropné plošině patřičně vybírají. Na pracovníky jsou kladeny vysoké nároky, musí projít několika zkouškami a psychologickými testy. Další odlišností práce na ropné plošině je pracovní doba.

Co je ropná plošina?

Ropná plošina (nazývaná také jako vrtná plošina) je specializované technické zařízení určené k těžbě ropy, které je ukotvené k mořskému dnu.

Související příspěvky: