Jak pěstovat kapradiny ve stínu?

Obsah

Jak pěstovat kapradiny ve stínu?

Jak pěstovat kapradiny ve stínu?

Pěstování ve stínu Kapradiny jsou velmi dekorativní a zaujmou na první pohled. Aby se jim dařilo, musíme respektovat některé zvláštnosti v pěstování, které jsou pro všechny kapradiny typické. Je to především zvýšený nárok na vlhkost, a to jak půdy, tak i vzduchu, a polostinné stanoviště.

Kdo jsou kapradiny?

Kapradiny Kapradiny Kapraď samec ( Dryopteris filix-mas) Kapraď samec ( Dryopteris filix-mas) Vědecká klasifikace Vědecká klasifikace Říše rostliny ( Plantae) Podříše cévnaté rostliny ( Tracheobionta) 8 more rows ...

Kde rostou stromové kapradiny?

Listy kapradin rostou ze stolonů nebo oddenků a pomalu se odšroubují ze těsné spirály, jak se objevují. Jen málo druhů má stonky, které rostou nad zemí. Stromové kapradiny mají nejen stonky na zemi, ale také velmi tvrdé dřevité stonky, které mohou dorůstat až do výšky 80 metrů (24 m).

K čemu patří kapradiny?

Kapradiny (Polypodiophyta) patří do oddělení výtrusných cévnatých rostlin čili kapraďorostů (Pteridophyta). S jejich zástupci se setkáme po celém světě, nejčastěji ve formě bylin, výjimkou ale nejsou ani stromové formy. Kapradiny jsou vývojově velmi staré a jejich podobnost s mnoha zástupci pravěké flory je velká.

Související příspěvky: