Proč je cesmína jedovatá?

Obsah

Proč je cesmína jedovatá?

Proč je cesmína jedovatá?

Cesmína ptákům sice chutná, ale pro nás je jedovatá. Krasavice, kterou si na zahradu dává stále více lidí. Není divu, protože její krásně červné bobulky prozáří i šedé zimní dny. Bobule jsou ovšem jedovaté. Takže pozor na ně. Stále zelené, trnité a velmi nápadné keře se skvěle uplatní na živé ploty nebo jako solitéry.

Proč jsou přísavníky jedovaté?

Pozor na ně, jsou jedovaté. Snad každý třetí dům nebo zeď jím obrůstá. Přísavník může být trojcípý nebo pětilistý. Jeho plody jsou mírně jedovaté, ale o děti se bát nemusíte. Moc si na nich nesmlsnou, protože mají odpornou chuť.

Které rostliny jsou jedovaté?

Víme, které jsou jedovaté 1 Hlohyně. Stále zelené, trnité a velmi nápadné keře se skvěle uplatní na živé ploty nebo jako solitéry. 2 Zimolez obecný. Popínavá rostlina, která dorůstá až do 6 metrů. Zimolez obecný je popínavá rostlina, až 6 m vysoká. 3 Mahonie. Nenáročná a krásná. Výborně snáší stín, a proto se využívá i k pokrytí půdy pod stromy. More ...

Proč jsou bobule jedovaté?

Bobule jsou ovšem jedovaté. Takže pozor na ně. Stále zelené, trnité a velmi nápadné keře se skvěle uplatní na živé ploty nebo jako solitéry. V našich podmínkách se pěstuje hlohyně šarlatová, kterou zastupuje celá řada odrůd. Jsou populární, protože jsou velmi nenáročné, například když v silnějších zimách namrznou, zjara velmi dobře regenerují.

Související příspěvky: