Jaký je průměr pneumatiky v milimetrech?

Obsah

Jaký je průměr pneumatiky v milimetrech?

Jaký je průměr pneumatiky v milimetrech?

Například velikost pneu 185/60 R 14 82 H podává tyto informace: 185 Šírka pneumatiky v milimetrech 60 Poměr nominální výšky pneu k nominální š ... R Typ konstrukce kostry ("R" radiální, "D" ... 14 Nominální průměr příslušného disku v pal ... 82 Hmotnostní index 1 more rows ...

Jak použít pneumatiky na přední a zadní nápravě?

Na přední a zadní nápravě smíme použít jen pneumatiky stejných rozměrů, pokud velkých technický průkaz neuvádí alternativní rozměry pro přední či zadní nápravu. Jestliže používáte na různých nápravách pneumatiky různých rychlostních kategorií a různých indexů nosnosti, dodržujeme rychlostní kategorii a index nosnosti předepsané výrobcem vozidla.

Jaké jsou pneumatiky pro nouzové dojetí?

U vozidel s pohonem všech 4 kol musí být všechny pneumatiky stejné (konstrukce, výrobce, dezén). Pro nouzové dojetí je určeno rezervní kolo. Jako plnohodnotná rezerva může sloužit, pokud je stejné konstrukce, rozměrů, značky a typu dezénu jako ostatní kola.

Jak použít pneumatiky na svém voze?

Právní předpisy definují pravidla, kdy a jak můžete různé pneumatiky na svém voze použít. Pokud tato nařízení nedodržíte, ohrožujete bezpečnost silničního provozu a vystavujete se nebezpečí právního postihu. Při obouvání kol mohou nastat různé kombinace.

Související příspěvky: