Jaké jsou záněty střev?

Obsah

Jaké jsou záněty střev?

Jaké jsou záněty střev?

Zánětlivá onemocnění střev vyvolává celá řada faktorů. Záněty střev s neznámou příčinou jsou považovány za nespecifické.Specifické záněty střev jsou pak děleny na ischemickou kolitidu, infekční kolitidu, kolagenní kolitidu a celiakii (intolerance lepku). Výskyt zánětů střev je způsoben špatnou skladbou stravy, nedostatečným pohybem i dalšími faktory.

Jaké jsou příznaky zánětlivého onemocnění střev?

Příznaky zánětlivého onemocnění střev se liší v závislosti na místě a závažnosti zánětu, ale mohou být následující: průjem, ke kterému dochází, když postižené části střeva nemohou reabsorbovat vodu krvácející vředy, které mohou způsobit, že se ve stolici objeví krev (hematochezie)

Jak vyšetřit zánět střeva?

Diagnostika. Při podezření na zánět tlustého střeva vás lékař pošle na vyšetření: vyšetření stolice, vyšetření krve, kolonoskopie - lékař prohlédne celé tlusté střevo endoskopem, který se zavádí přes konečník, RTG nebo CT břicha.

Proč jsou záněty střev nespecifické?

Záněty střev s neznámou příčinou jsou považovány za nespecifické. Specifické záněty střev jsou pak děleny na ischemickou kolitidu, infekční kolitidu, kolagenní kolitidu a celiakii (intolerance lepku). Výskyt zánětů střev je způsoben špatnou skladbou stravy, nedostatečným pohybem i dalšími faktory.

Související příspěvky: