Jak připravit chladicí okruh pro chlazení?

Obsah

Jak připravit chladicí okruh pro chlazení?

Jak připravit chladicí okruh pro chlazení?

Poté vyndejte z auta termostat a otevřeno naplno kohout topení. Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen.

Jak vyčistit chladič?

Jak vyčistit chladič 1 Chladič 2 Čerpadlo chladící kapaliny 3 Termostat 4 Elektrický poháněný ventilátor 5 Chladící kapalina 6 Hadice a vyrovnávací nádobka More ...

Kdy opravit chladič?

Pokud je chladič poškozený, lze jej s ohledem na závažnost poškození či opotřebení opravit. Ovšem, pokud se oprava vyplatí. Cena nového chladiče se pohybuje od 800 Kč do 5 000 Kč dle značky a typu vozidla, a tak se vyplatí opravit spíše drobné oděrky a díry.

Jak vyčistit chladicí kapalinu?

Jednou za čas je vhodné nechat chladicí systém zkontrolovat, popřípadě vyčistit a dolít chladící kapalinu. Někteří lidé tento proces nechají na servisu, jiní si jej raději vyčistí sami. Pro tento účel si můžete zakoupit speciální přípravek určený přímo pro čištění chladicí kapaliny.

Související příspěvky: