Proč jsou lýtkové svaly zatěžovány při chůzi?
Proč jsou lýtkové svaly zatěžovány při chůzi?
Lýtkové svaly (svaly zadní strany bérce) se velmi výrazně zapojují při chůzi a jsou proto neustále zatěžovány. Z tohoto důvodu dochází k jejich zkracování a je žádoucí je čas od času protahovat. Zároveň je však velmi obtížné dosáhnout u těchto svalů růstu.
Co je natažený lýtkový sval?
Natažený lýtkový sval: léčba. Mluvíme-li o nataženém lýtku, pak máme na mysli poškození skupiny svalů na dolní části nohy, který se nachází mezi kolenem a kontíkem. Lýtkový sval totiž není pouze jeden, ale skládá se z tří hlavních svalů. Dělí se na dva svaly gastrocnemius, tvořící vnější část lýtka a jeden soleus, ukrývající se uvnitř lýtka.
Co se týče lýtkového svalu?
Lýtkový sval je složen ze dvou částí a každá z nich vyžaduje protažení v trochu jiné poloze: jedna při nataženém koleni a druhá při pokrčeném – na tu se často zapomíná. V chladnějším období je důležité přizpůsobit svůj oděv venkovním podmínkám .
Kdo je hlavním svalem lýtka?
Lýtkový sval totiž není pouze jeden, ale skládá se z tří hlavních svalů. Dělí se na dva svaly gastrocnemius, tvořící vnější část lýtka a jeden soleus, ukrývající se uvnitř lýtka. A právě poškození jednoho z gastrocnemius svalů je hovorově označováno jako natažené lýtko.