Proč citrony obsahují železo?

Obsah

Proč citrony obsahují železo?

Proč citrony obsahují železo?

Citrony sice také obsahují železo, ale jejich hlavní přínos pro ochranu před vznikem sideropenické anémie spočívá v tom, že obsahují látky, které zlepšují vstřebávání železa z potravin rostlinného původu ( 26, 27 ). Železo z červeného, kuřecího nebo rybího masa (známé pod názvem hemové železo) se ve střevech velmi snadno vstřebává.

Proč jsou citrony zdraví prospěšné?

Citrony jsou bohatým zdrojem vitamínu C, vlákniny a řady dalších rostlinných látek. Díky těmto látkám mají řadu léčivých účinků a jsou zdraví prospěšné. Kromě kardiovaskulárního systému pomáhají také při hubnutí, trávicích potížích a dalších onemocněních.

Proč citrony podporují hubnutí?

Citrony jsou často označovány za ovoce, které podporuje hubnutí a existuje několik teorií proč tomu tak je. Jednou z teorií je, že obsahují pektin, což je rozpustný druh vlákniny, která se v žaludku roztáhne a prodlouží tak dobu trvání pocitu plnosti a sytosti.

Proč Citron podporuje hubnutí?

Shrnutí: Citron obsahuje velké množství vitamínu C, vlákniny a dalších látek, které prokazatelně snižují cholesterol a riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Citrony jsou často označovány za ovoce, které podporuje hubnutí a existuje několik teorií proč tomu tak je.

Související příspěvky: