Kde jsou extrémní průtoky v Austrálii?

Obsah

Kde jsou extrémní průtoky v Austrálii?

Kde jsou extrémní průtoky v Austrálii?

Oblasti ležící jižněji mají období maximálních průtoků v zimě. Jedná se především o jihozápadni cíp Austrálie, kde jsou srážky a průtoky z tohoto hlediska v rámci celé Austrálie nejextrémnější. Méně extrémní režim je na Eyreově poloostrově, v pohořích Flinders a Lofty Ra., dále pak ve Viktorijských Alpách.

Kde je největší řeka v Austrálii?

Cooper Creek východně od Eyreova jezera) ale i řeka – river (například Finke River, směřující ze středoaustralských hor k Eyreovu jezeru). Rozkolísanost vodních toků má v Austrálii skutečně extrémní ráz. Ve střední Evropě se při stoleté vodě hladina větších řek může zvednout o 7–8 metrů, v Austrálii je to často dvojnásobek a někdy i více.

Co jsou sporty v Austrálii?

Sporty v Austrálii 1 Australský fotbal. Australský fotbal je svými pravidly odlišný od rugby i českého fotbalu, pro který používáme anglické... 2 Kriket. Kriket je velmi oblíbený sport v Austrálii. Může na první pohled připomínat softball či baseball. 3 Surfování. Surfování není tak jednoduché, jak může vypadat v podání Australanů, kteří sviští po vlnách. More ...

Jak velká je odtoková vrstva v Austrálii?

Tasmánie) činí pouze asi 5800 m3/s, což nedosahuje ani průtoku Dunaje u ústí (6500 m3/s), přitom plocha Austrálie je 9,4x větší než povodí této řeky. Průměrná odtoková vrstva v Austrálii je pouhých asi 27 mm (v ČR asi 190 mm).

Související příspěvky: