Jak se pěstovat borůvky přes zimu?

Obsah

Jak se pěstovat borůvky přes zimu?

Jak se pěstovat borůvky přes zimu?

Borůvky přes zimu odpočívají a u námi vybraných odrůd, které jsou nejvhodnější pro pěstování ve střední Evropě je potřeba, aby alespoň dva měsíce byli přes zimu v prostředí kde je teplota méně, než 6 stupňů. Ot: Někdo radí sázet borůvky na sluníčko, jiný zase do polostínu, kde je pravda?

Kdo je největší rod borovice?

Borovice (Pinus) je rod stálezelených jehličnatých stromů, popřípadě keřů, z čeledi borovicovité (Pinaceae). Se zhruba 110 druhy jde o největší rod čeledi.

Kde jsou borovice původní v ČR?

L., 1753. Areál rozšíření. Druhy původní v ČR: borovice lesní ( Pinus sylvestris) borovice kleč ( Pinus mugo) borovice blatka ( Pinus uncinata subsp. uliginosa) Některá data mohou pocházet z datové položky. Borovice ( Pinus) je rod stálezelených jehličnatých stromů, popřípadě keřů, z čeledi borovicovité ( Pinaceae ).

Kdo je významnější kříženec borovice?

Významnější kříženci 1 Pinus × schwerinii – borovice Schwerinova; kulturní kříženec borovice himálajské a vejmutovky, příležitostně vysazovaný 2 Pinus × hakkodensis – borovice honšúská; kříženec borovice drobnokvěté a zakrslé, vytvářející rozsáhlé přirozené... 3 Pinus × reflexa – borovice ohnutá; přirozený kříženec severoamerických borovic P. flexilis a P. strobiformis More ...

Související příspěvky: