Proč tučné ryby jsou pro zdravé srdce přínosnější?

Obsah

Proč tučné ryby jsou pro zdravé srdce přínosnější?

Proč tučné ryby jsou pro zdravé srdce přínosnější?

Odborníci tvrdí, že tučné ryby jsou pro zdravé srdce dokonce ještě přínosnější, protože obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin.

Proč ryby jsou zdraví prospěšné?

Obecně platí, že konzumace jakéhokoli druhu ryb je pro naše zdraví přínosná. Obsahují totiž vysoké koncentrace živin, jejichž nedostatkem trpí většina lidí. Jedná se například o vysoce kvalitní bílkoviny, jód a různé vitamíny a minerály. Nicméně některé druhy ryb jsou lepší než ostatní, přičemž za nejzdravější jsou považovány takzvané tučné ryby.

Co jsou tučné ryby?

Mezi tučné ryby patří například losos, pstruh, sardinky, tuňák nebo makrela. Říká se jim tučné, protože obsahují velké množství živin odvozených od tuků. Mezi tyto živiny patří například vitamín D (rozpustný v tucích), což je vitamín, jehož má většina lidí nedostatek.

Proč ryby obsahují rtuť?

Některé ryby totiž obsahují rtuť, což může naopak způsobit problémy při vývoji mozku dítěte. Proto by těhotné ženy měly jíst pouze takové ryby, které jsou na nízkém stupni potravního řetězce (losos, sardinky, pstruh, apod.) a maximálně v množství 340 gramů týdně.

Související příspěvky: