Co jsou krevety?

Obsah

Co jsou krevety?

Co jsou krevety?

Krevety jsou mořští korýši, kteří jsou v gastronomii ceněni pro svou rychlou a snadnou úpravu. K přípravě pokrmů jsou používány královské, obří nebo tygří krevety, malé koktejlové krevetky, které jsou známé například z oblíbeného krevetového koktejlu.Velmi podobní krevetám jsou garnáti.

Kde se objevují nové krevetky?

I u nás se konečně objevují importy nových barevně zajímavých krevetek a několika málo českým a slovenským chovatelům se daří je i množit. Mnozí akvaristé zatouží po krevetkách jako po doplňku akvária, buď proto, že je chtějí vyzkoušet jako biologickou zbraň proti řasám, nebo se jim prostě líbí.

Proč krevety pomáhají s hubnutím?

Zdravotní přínosy krevet 1 Mohou pomoci s hubnutím. Krevety jsou skvělým zdrojem bílkovin a vitaminu D. A jsou super na hubnutí, protože... 2 Vlastnosti působící proti stárnutí. Sluneční světlo je jen jednou z hlavních příčin, které způsobují rychlejší... 3 Věkem podmíněná makulární degenerace. Studie naznačují, že krevety obsahují sloučeninu podobnou heparinu, která... More ...

Jaká je velikost krevet?

Velikost krevet Důležitým cenovým faktorem je velikost krevet. Ta je definována následujícím způsobem: √ Krevety s hlavou: počet kusů na kg (např. 16–20 kg). √ Krevety bez hlavy: počet kusů na libru/pound/unci = 454 g (např. 100–200/lbs). √ Čím je tedy číslo menší, tím jsou krevety větší, a prémiovější.

Související příspěvky: