Co se týče filtrujících krevet?

Obsah

Co se týče filtrujících krevet?

Co se týče filtrujících krevet?

Vesměs všechny druhy krevet pořebují dostatečně prokysličenou vodu - vyhovuje jim přiměřeně proudící voda, filtrující krevety milují silnější proud. To ale neznamená, že nemůžete krevetky úspěšně chovat v akváriích bez filtrace nebo jiného zdroje proudění.

Jak jíst krevety?

Jak jíst krevety. Vždy závisí na pokrmu, který je před námi. Drobné krevety v salátech, rýži, kung pao, špagetách či v polévce jíme jednoduše příborem nebo lžicí. Pokud je před námi na talíři velká kreveta s ocáskem, chytneme ji za něj a ukusujeme tělo. Také je možné, v případě není-li příliš velká, ji ...

Kde se objevují nové krevetky?

I u nás se konečně objevují importy nových barevně zajímavých krevetek a několika málo českým a slovenským chovatelům se daří je i množit. Mnozí akvaristé zatouží po krevetkách jako po doplňku akvária, buď proto, že je chtějí vyzkoušet jako biologickou zbraň proti řasám, nebo se jim prostě líbí.

Proč se v obchodech nabízejí krevetky?

V obchodech často nabízejí nejrůznější druhy pod jménem Caridina japonica, jednak proto, že se tak mnohem lépe prodávají (Takashi Amano tomuto druhu zajistil nehynoucí slávu), ale důvodem je i to, že rozlišit importované krevetky není snadné.

Související příspěvky: