Jak pěstovat olivovník?

Obsah

Jak pěstovat olivovník?

Jak pěstovat olivovník?

Jak pěstovat olivovník? 1 Olivy plodí až půlstoleté stromy. Olivovník patří do skupiny stálezelených dřevin. Má hustou korunu s úzce kopinatými... 2 Pěstování. Stromy jsou velmi nenáročné jak na péči, tak i na složení zeminy. Substrát je poměrně snadné namíchat; 3 Sklizeň oliv. Zralé olivy jsou nepoživatelné, trpké a poměrně suché. Proto se nakládají do solného nálevu nebo... More ...

Proč je olivovník odolný?

Olivovník je odolný strom; nebývá napadán ani škůdci, ani chorobami Za rozšíření vděčí především dávným obchodníkům, díky nimž se olivové háje staly charakteristickým rysem pro suché hornaté oblasti jižní Evropy a Středomoří. Roste také v obdobných podnebních oblastech Austrálie a jižní Afriky.

Kdo je olivovník evropský?

Olivovník evropský (Olea europaea) je velice pomalu rostoucí stálezelená dřevina. Nejstarší exempláře bizardních tvarů zdobí krajinu stovky až tisíce let. Z poměrně krátkého kmenu vyrůstá rozložitá koruna. Strom dosahuje výšky až 15 metrů. Na trnitých větvích vyrůstají úzké kopinaté listy, s charakteristickým šedozeleným zbarvením.

Kdo byl předchůdcem olivovníku?

Staří Římané se v případě olivovníku Řeky neinspirovali a používali pouze olivový olej k natírání těla po koupeli. Předchůdce dnešního olivovníku pochází podle jedné hypotézy z Persie, podle druhé byla jeho původním domovem severní Afrika.

Související příspěvky: