Jaké venkovní olivovníky zalévat?

Obsah

Jaké venkovní olivovníky zalévat?

Jaké venkovní olivovníky zalévat?

Starší venkovní olivovníky zalévat nemusíme, menší zálivka je vhodná při extrémně dlouhém suchém létě a v bezmrazém počasí po dlouhotrvajícím suchu (zima bez deště či sněhu). V zimě potřebuje suché chladno a čerstvý vzduch, jinak by mu nevyrašily pupeny.

Jak pěstovat olivovník?

Jak pěstovat olivovník? 1 Olivy plodí až půlstoleté stromy. Olivovník patří do skupiny stálezelených dřevin. Má hustou korunu s úzce kopinatými... 2 Pěstování. Stromy jsou velmi nenáročné jak na péči, tak i na složení zeminy. Substrát je poměrně snadné namíchat; 3 Sklizeň oliv. Zralé olivy jsou nepoživatelné, trpké a poměrně suché. Proto se nakládají do solného nálevu nebo... More ...

Kdo je olivovník evropský?

Olivovník evropský (Olea europaea) je velice pomalu rostoucí stálezelená dřevina. Nejstarší exempláře bizardních tvarů zdobí krajinu stovky až tisíce let. Z poměrně krátkého kmenu vyrůstá rozložitá koruna. Strom dosahuje výšky až 15 metrů. Na trnitých větvích vyrůstají úzké kopinaté listy, s charakteristickým šedozeleným zbarvením.

Proč je olivovník odolný?

Olivovník je odolný strom; nebývá napadán ani škůdci, ani chorobami Za rozšíření vděčí především dávným obchodníkům, díky nimž se olivové háje staly charakteristickým rysem pro suché hornaté oblasti jižní Evropy a Středomoří. Roste také v obdobných podnebních oblastech Austrálie a jižní Afriky.

Související příspěvky: