Jsou to nejjedovatější žáby světa?

Obsah

Jsou to nejjedovatější žáby světa?

Jsou to nejjedovatější žáby světa?

Nejjedovatější žáby světa Vypadají jako malé drahokamy. Ale skrývají velké nebezpečí. Není žádná náhoda, že právě ta nejkrásnější a nejbarevnější zvířata patří současně k těm zcela nejjedovatějším. Je to jednoduchý přírodní zákon: přírodní marketing.

Proč jsou žáby vysoce jedovaté?

Ve skutečnosti si však tyto vysoce jedovaté látky nevyrábí žába sama, ale získává je díky jedovatým živočichům, které požírá. Díky této skutečnosti většinou žáby držené v zajetí jedovaté sekrety postrádají a tudíž nejsou pro člověka nijak výrazně nebezpečné.

Co jsou jedovaté žáby?

Pro vědu jsou jedovaté žáby obrovskou oblastí pro výzkum a experimenty, v jejichž průběhu lze získat zásadně nové léčebné přípravky. Zejména mluvíme o lécích proti bolesti, které jsou silnější než morfin, antibiotika, prostředky ke stimulaci srdeční funkce.

Jak je žába jedovatá?

U žab to platí prakticky vždy: Jakmile je žába barevná, je jedovatá. A tyhle jsou z nich jedovaté nejvíc: Pralesnička strašná je největší z druhů šípových žab a může v dospělosti dorůst až 55 mm, přičemž samice jsou typicky větší než samci.

Související příspěvky: