Co jsou účinky cibule na zdraví v kostce?

Obsah

Co jsou účinky cibule na zdraví v kostce?

Co jsou účinky cibule na zdraví v kostce?

Účinky cibule na lidské zdraví v kostce 1 ničí bakterie, působí jako přírodní antibiotikum, 2 preventivně ji lze užívat proti stárnutí cév, 3 povzbuzuje chuť k jídlu, 4 je dobrá proti kašli, 5 šťáva se využívá ke zmírnění potíží při pobodání hmyzem, 6 snižuje krevní tlak, 7 čistí krev. More ...

Jak vzniká cibule?

Cibule je dvou- až tříletá bylina. V druhém roce pod zemí vzniká kulovitá cibule velká až 10 cm. Listy jsou válcovité, duté, zašpičatělé, vysoké zhruba 30 centimetrů. V druhém roce vyrůstá až metr vysoký květní stonek, který je zakončen okolíkem zelenobílých kvítků.

Kdy a jak sklízet cibuli?

Kdy a jak sklízet cibuli. Vhodný čas pro sklizeň cibule závisí na způsobu jejího pěstování i na poloze místa, kde ji pěstujeme. Ranější sklizeň mají cibule vypěstované ze sazečky - v nižších polohách většinou v polovině července, ve vyšších polohách o dva týdny později.

Jaká je sklizeň ozimé cibule?

Ještě časnější sklizeň než u cibule pěstované ze sazečky mají ozimé odrůdy cibule (například Augusta, Hiberna). Osivo se vysévá od poloviny srpna do začátku září a má vegetační dobu přibližně 180 dní. Velkou výhodou ozimé cibule je možnost sklízet již od jara mladou cibulku s natí.

Související příspěvky: