Co je osteoporóza?

Obsah

Co je osteoporóza?

Co je osteoporóza?

Co je osteoporóza? Osteoporóza neboli řídnutí kostí, je chronické, postupující onemocnění kostry. Je charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami stavby kosti s následným zvýšením jejich křehkosti a zvýšeným rizikem zlomenin.

Jak se zbavit osteoporózy?

Osteoporóza - prevence a léčba 1 · Pravidelný tělesný pohyb; více viz Pohyb a osteoporóza 2 · Přijímat vyváženou stravu s dostatkem vápníku, vitaminu D, fosforu, hořčíku, vitaminu K, stopových prvků, bohatou na... 3 · Zajistit dostatečný příjem potravy, vyhnout se drastickým jednostranným dietám 4 · Omezit nadměrný přísun alkoholických nápojů 5 · Nekouřit More ...

Co je prevencí osteoporózy?

Prevence osteoporózy Vhodnou prevencí je pravidelný pohyb, vyvážená strava a doplňování vitamínu D pomocí umělých preparátů nebo přirozenou cestou, vyhněte se naopak alkoholu a cigaretám. Při podezření na osteoporózu můžete zažádat také o denzitometrické vyšetření.

Jaké je vyšetření osteoporózy?

Osteoporóza vyšetření. K diagnostice osteoporózy v současné době slouží především tzv. celotělová osteodenzitometrie neboli DXA. Toto nízkozátěžové rentgenové vyšetření trvá zhruba 20 minut a lékaři jsou díky absorbovanému záření schopní stanovit množství kostního minerálu v nejohroženějších místech.

Související příspěvky: