Proč zalévat orchideje?

Obsah

Proč zalévat orchideje?

Proč zalévat orchideje?

Zalévání orchidejí 1 Kořeny orchidejí. Kořeny orchideje jsou pokryty tenkou, hedvábnou membránou, kterou nazýváme velamen. Tato víceúčelová... 2 Chyby při zalévání orchidejí. Orchideje jsou tropické rostliny, ne? Takže se jim líbí hodně vody, že ano? Mnoho známých... 3 Správné zalévání orchidejí. Jak jsme již zmínili, je těžké mluvit všeobecně, je vždy lepší dodržovat pravidla... More ...

Jak zalévat orchidej?

Zalévání orchidejí: Méně je více 1 Namáčením do vody. Květináč s orchidejí ponořte do odstáté vody, ať už ve vaně, v kyblíku nebo přímo v ozdobném obalu. ... 2 Poléváním. Orchidej zalijte a po deseti minutách přebytečnou vodu z podmisky vylijte. Kořeny nesmí stát ve vodě, jinak uhnijí! 3 Postřikováním. Při postřikování je menší riziko přemokření. Stejně jako při zalévání dbejte na suché srdíčko a nepřemokření substrátu.

Jak pěstovat orchidej?

Orchideje jsou krásně květiny, ale jejich pěstování dá zabrat. Málokomu se podaří udržet rostlinu dlouhodobě na živu. Pokud chcete, aby se vám to povedlo, zjistěte, jak orchidej správně zalévat. Musíte dodržovat určitá pravidla, nemůžete ji zalévat, jak se vám zachce.

Kde se orchideje prodávat?

Poslední dobou se začínají orchideje hodně prodávat také ve skleněných vázách v tzv. HYDROGELU (viz obrázek) - gelových kuličkách, které jsou normálně maličké a tvrdé a po zalití vodou za nějaký čas nabobtnají.

Související příspěvky: