Jaké jsou přípustné teploty pěnového polystyrenu?

Obsah

Jaké jsou přípustné teploty pěnového polystyrenu?

Jaké jsou přípustné teploty pěnového polystyrenu?

Maximálně přípustné teploty pro použití pěnového polystyrenu závisí stejně jako u všech termoplastů na době a na velikosti působících teplot. Bez dodatečného mechanického zatížení snese pěnový polystyren krátkodobé teploty do 100 °C.

Co je polystyren?

Polystyren je pevný, snadno lámavý a levný plast. Používá se k výrobě modelů, vyložených tašek, nebo obalů. Je to syntetický aromatický polymer, utvářený monomerem styrenem, petrochemickou kapalinou. Polystyren je pěna nebo pevná látka.

Co jsou používané druhy polystyrenu?

Používané druhy 1 Standardní polystyren (krystalový PS, GPPS) je čirý a křehký. 2 Houževnatý polystyren (HPS, IPS, HIPS) je zpravidla zakalený (vliv přidaného kaučuku). Oba uvedené druhy PS jsou... 3 Pěnový polystyren vzniká tepelným zpracováním zpěňovatelného polystyrenu 4 Zpěňovatelný polystyren (EPS). Ten je vyráběn a dodáván ve formě malých, mléčně zakalených perel nasycených... More ...

Jak funguje zpěňovatelný polystyren?

Zpěňovatelný polystyren se předpěňuje působením syté vodní páry v předpěňovacích zařízeních. Během tohoto procesu zvětší perle svůj objem na dvaceti až padesáti násobek původního objemu a uvnitř každé perle vznikne buněčná struktura.

Související příspěvky: