Proč létat s dronem?

Obsah

Proč létat s dronem?

Proč létat s dronem?

Ať chceme, nebo ne, technika může selhat a někoho vážně zranit. ! S dronem nesmíte létat ani nad pozemními komunikacemi, při souhře náhod byste mohli ohrozit účastníky provozu. Při letu s dronem jste ze zákona povinni dodržovat předepsané vzdálenosti pro vzlet a přistání, od osob a staveb a od osídlených oblastí.

Jaké jsou nové pravidlo EU pro létání s drony?

Jak už jsme vás informovali na začátku letošního roku, od 31. prosince 2020 se řídíme novými jednotnými pravidly EU pro létání s drony. A teď vám přinášíme nejdelší YouTube video, které jsme zatím natočili – vyzpovídali jsme v něm autority z oblasti řízení letového provozu, úřadu pro civilní letectví a ministerstva dopravy.

Proč smíte létat s drony?

ŠPANĚLSKO 1 s drony smíte létat pouze během denního světla 2 smí se používat pouze v dobrých viditelných podmínkách 3 smí být používány pouze mimo města a městské oblasti 4 přelet obydlených oblastí a davů není povolen 5 smíte létat pouze do vzdálenosti, kdy pouhým okem dron vidíte 6 nesmíte létat do vzdálenosti dále než 500 m a výšky 120 m 7 nesmíte létat v blízkosti letišť a musíte se... More ...

Co se týče dronu?

“Nebude už rozhodovat způsob využití dronu (hobby x profi jako dnes), nejdůležitejší proměnnou je bezpečnost a tedy hmotnost, dopadová energie a schopnost dronu zaznamenávat osobní údaje. Hlavní výhodou bude harmonizace – už žádné pochyby, když přecházíte ze státu do státu – registrace mi bude platit všude po EU a nebudete tápat v pravidlech.

Související příspěvky: