Jak se sledovat alternátor?

Obsah

Jak se sledovat alternátor?

Jak se sledovat alternátor?

Sledování alternátoru 1 Podívejte se na měřič alternátoru. Pokud máte měřič napětí a proudu, odečtete z něj výstup alternátoru. 2 Poslouchejte při zapnutém motoru alternátor. Jsou-li špatná ložiska, můžete slyšet kvílivý zvuk vycházející z přední... 3 Zapněte rádio a vytočte motor. Rádio ztište, nebo přepněte na AM frekvenci, kde nehraje hudba. More ...

Kdo je příčinou poruchy alternátoru?

První díl, věnovaný právě problematice jednotlivých dílů alternátoru, nyní rozšíříme o konkrétní příčiny potenciálních závad vedoucích ke konkrétním důsledkům. Tyto informace by vám měli usnadnit identifikaci poruchy alternátoru, vyhledání vadného dílu a následné odstranění příčiny poruchy.

Jak správně nabudit rotor alternátoru?

Regulátor tedy správně nabudí rotor alternátoru, ale obvod kontrolky regulátoru je vadný nebo nekomunikuje s elektronikou vozidla. Je tedy jasné, že svítící kontrolka věstí problémy, které by se měli neprodleně odstranit a nespoléhat na to, že alternátor ve chvíli měření hodnot dobíjení je funkční.

Kdo se zamýšlí nad závadami alternátorů?

Dnešní díl se zamýšlí nad závadami alternátorů, čímž ukončíme seriál plný zajímavých informací o autoelektrice psaný laickou formou, užitečný nejen pro kutily, ale věříme, že i pro profesionální autoelektrikáře.

Související příspěvky: