Jak funguje auta na vodíkový pohon?

Obsah

Jak funguje auta na vodíkový pohon?

Jak funguje auta na vodíkový pohon?

Auta na vodíkový pohon: Jak fungují a proč by nás měla zajímat 1 Baterie vs. vodík. Oba způsoby pohonu se jeví jako ekologické, protože vozidlo rozpohybuje elektromotor bez lokálních... 2 První vodíkové auto je starší než benzínové. Vodíkový automobil je takový automobil, který pro svůj pohon využívá vodík,... 3 Auta s vodíkovými palivovými články. Druhý typ vodíkových... More ...

Jaký je druhý typ vozidel na vodík?

Druhý typ vozidel na vodík využívá reakce vodíku s kyslíkem v palivovém článku, ze kterého se vyrábí elektřina pro elektromotor. První typ vodíkových automobilů používá motory podobné těm, které známe z běžného života. Vodíkový spalovací motor pracuje stejně jako benzínový nebo naftový motor.

Co je motor spalující vodík?

Automobilka BMW v roce 2009 vyvinula motor spalující vodík s účinností 42 % a jedná se principiálně o vznětový motor, do kterého vstřikovače dodávají vodík pod tlakem 300 barů.

Jak se používá Vodíkový spalovací motor?

První typ vodíkových automobilů používá motory podobné těm, které známe z běžného života. Vodíkový spalovací motor pracuje stejně jako benzínový nebo naftový motor. Může se jednat o zážehový typ motoru, kdy se vodíkové palivo vstřikuje do sání nebo do spalovacího prostoru a zažehne se zapalovací svíčkou.

Související příspěvky: