Jaká je údržba motorové pily?

Obsah

Jaká je údržba motorové pily?

Jaká je údržba motorové pily?

Údržba motorové pily 1 Lišta – Po každém řezání z lišty odstraňte všechny nečistoty, a to nejenom z povrchu, ale i v kolejnici, kde běhá řetěz. 2 Vzduchový filtr – Ten je obvykle umístěn pod horním krytem motorové pily. Pro její bezproblémový chod by měl být... 3 Zapalovací svíčky – Pro správný běh motoru je zapotřebí, aby svíčky házely dobrou jiskru, proto občas zkontrolujte... More ...

Co se týče nabíjení baterie?

To znamená, že před započetím nabíjení je dobré tyto články vybít a až poté začít nabíjet. Další vlastností je tzv. „samovybíjecí efekt“, pokud zařízení není delší dobu používáno např. v zimním období. Před opětovným používáním zařízení je vhodné baterii šetrně vybít a poté nechat plně nabít.

Jak nabíjet a prodloužit životnost baterie?

Jak správně nabíjet a prodloužit životnost baterií? Všeobecně lze konstatovat, že nejoptimálnější nabíjení baterií probíhá nízkým proudem po dostatečně dlouho dobu. Takový způsob je ovšem velmi časově náročný, proto výrobci volí kompromis mezi časem potřebným k nabíjení a životností baterie.

Co jsou nejpoužívanější baterie v elektronických zařízeních?

Nejprve si představme nejpoužívanější typy baterií v našich elektronických zařízeních, noteboocích, kamerách, vrtačkách apod. Mezi základní skupiny patří: NiCD, NiMH, Li-Ion, Li-Polymer baterie, olověné skupině článků bude věnován samostatný článek.

Související příspěvky: