Jak pěstovat rakytník?
Jak pěstovat rakytník?
Rakytník: sklizeň je náročná a vyžaduje trpělivost. Zatímco pěstování rakytníku komplikované není, u sklizně se můžete pořádně zapotit. Rostlina má drobné plody s kratičkými stopkami, které hustě obrůstají větvičky s trny. Je tedy jasné, že k plodům se člověk hned tak nedostane.
Proč je rakytník důležitý pro naše zdraví?
Rakytník obsahuje obrovské množství vitamínu C, a v zimě se nám tak za naše úsilí odmění. Vlastností rakytníků využívalo tibetské, mongolské a indické lidové léčitelství po celé generace.
K čemu je rakytník užitečný?
Rakytník a léčivé účinky 1 Podpora imunitního systému. Imunita je nejdůležitější v tom, abychom se vyvarovali různých nemocí a dalších problémů. Právě rakytník posiluje obranyschopnost organismu, a to proti chorobám, infekcím i stresu. 2 Pozitivní vliv na zažívání. Klíčová je také podpora činnosti jater a slinivky, případně tvorby žluči a trávicích enzymů. Zároveň je důležitá i schopnost léčit žaludečních vředy. ... 3 Pomoc při léčbě rakoviny. Užívání rakytníku se doporučuje při ozařování rakoviny, přičemž dobře působí především při rakovině zažívací soustavy či děložního čípku. Navíc byly objeveny jeho celkové protinádorové účinky.