Může být příčinou tmavé moči dehydratace?

Obsah

Může být příčinou tmavé moči dehydratace?

Může být příčinou tmavé moči dehydratace?

Pokud po doplnění tekutin bude vaše moč světlejší, byla pravděpodobně příčinou tmavé moči dehydratace. Někdy nejsou příčinou tmavé moči ani dehydratace ani jiné zdravotní potíže, ale konzumace některých potravin či nápojů nebo užívání některých léků. Pokud máte tmavou moč, zamyslete se nad tím, co jste v poslední době jedli.

Proč je tmavá moč způsobena dehydratací?

Léčba tmavé moči závisí na vyvolávající příčině. Pokud je tmavá moč způsobena dehydratací, stačí doplnit tekutiny a dostatečně pít. Pokud máte tmavou moč z jiných důvodů, závisí léčba na konkrétní diagnóze (například při zánětech budete užívat antibiotika, při močových kamenech se tyto různými způsoby odstraňují, apod.).

Jak se bolest hlavy způsobené dehydratací odstranit?

Naštěstí důkazy naznačují, že bolesti hlavy způsobené dehydratací lze poměrně snadno odstranit dodržováním správného pitného režimu a vypitím dostačného množství tekutin. V jedné malé studii všichni kromě jednoho ze 34 účastníků, kteří zaznamenali bolest hlavy v důsledku dehydratace, potvrdili]

Co je příčinou dehydratace?

Dehydratace nastane, když opouští tělo více tekutiny než spotřeba. Příčinou dehydratace může být nejen nedostatečný příjem tekutin, ale také jejich nadměrná ztráta. Žízeň je stav, kterým vám tělo říká, že má nedostatek tekutin.

Související příspěvky: