Co jsou lněná semínka?

Obsah

Co jsou lněná semínka?

Co jsou lněná semínka?

Lněná semínka jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin a vlákniny. Mnoho lidí je tak pravidelně zařazuje do svých jídelníčků. Mimo nutriční benefity ale lněná semínka představují i potenciální riziko v podobě některých látek, která obsahují. Za zmínku stojí hlavně glykosid linamarin.

Kdy začít jíst semínka?

Dnešním příspěvkem Vám chci začít představovat semínka z hlediska jejich prospěšnosti pro naše těla. Postupně Vám představím lněné semínko, sezamové semínko, chia semínko, dýňové semínko, slunečnicové semínko, alfaalfa, konopné semínko a makové semínko. Proč vůbec jíst semínka? Nejvíce se mi líbí vysvětlení makrobiotiků.

Kde mám lněné semínko doma?

Lněné semínko mám doma pořád od doby, kdy jsem se začala vyžívat ve zdravých výživách. Musím potvrdit, že se mi fakt hned zlepšilo zažívání. Občas jsem si ho namočila přes noc a buď jsem ten sliz snědla jen tak ( to se mi později zprotivilo :D ) nebo ho přimíchala do nějaké kaše či jogurtu.

Jaké jsou účinky lněného semínka?

Účinky lněného semínka, které vědci vyvrátili 1 Užívání mletého lněného semínka u lidí s diabetem typu 2 pravděpodobně nesnižuje hladinu cukru v krvi nalačno, hladinu... 2 Lněné semínko významně neovlivňuje “dobrý” cholesterol (lipoprotein s vysokou hustotou cholesterolu HDL). Výzkum ukázal,... 3 Většina přípravků z lněného semínka nemá vliv na hladinu triglyceridů. Částečně... More ...

Související příspěvky: