Kdo je největším dravcem v Arktidě?

Obsah

Kdo je největším dravcem v Arktidě?

Kdo je největším dravcem v Arktidě?

Počet jedinců v populaci dravců v Arktidě závisí především na množství lemmings, které jsou hlavní "pochoutkou" pro arktické lišky, vlkodlaky, polární vlky a v některých případech soby. Největší člen rodiny Bear, uvedený v červené knize světa v roce 1953, se nenachází nikde jinde než v Arktidě.

Jaká zvířata žijí v Arktidě?

Ale pro mnoho tvorů jsou takové extrémní podmínky jenom plus. Jaká zvířata žijí v Arktidě. Nabízíme vám popisy a fotografie nejzajímavějších zvířat v Arktidě. Většina dravých zvířat v Arktidě jsou divoké lovci s dobrou chutí, kteří mohou útočit na hospodářská zvířata a dokonce i na lidi.

Co jsou draví zvířata v Arktidě?

Většina dravých zvířat v Arktidě jsou divoké lovci s dobrou chutí, kteří mohou útočit na hospodářská zvířata a dokonce i na lidi. Počet jedinců v populaci dravců v Arktidě závisí především na množství lemmings, které jsou hlavní "pochoutkou" pro arktické lišky, vlkodlaky, polární vlky a v některých případech soby.

Co je název Arktida?

Arktida je název pro polární oblast okolo severního pólu. Název pochází z řeckého αρκτος (arktos) – medvěd a vztahuje se k souhvězdí Velká Medvědice a Malého Medvěda v blízkosti severního nebeského pólu.

Související příspěvky: