Jak pečeme kaštany v troubě?

Obsah

Jak pečeme kaštany v troubě?

Jak pečeme kaštany v troubě?

Pečené kaštany v troubě: Troubu rozehřejeme na 200°C, kaštany poskládáme na plech v jedné vrstvě, řeznou stranou nahoru a pečeme po 10-15min., až skořápky začnou praskat a maso začne hnědnout. Oloupeme stejně jako vařené kaštany. Pečené kaštany na pánvi: Existuje specielní pánev na pečení kaštanů, která má velké díry ve dně.

Co jsou pečené kaštany?

Hodí se pro přípravu různých krémů, koláčů, zákusků, ale i jako nádivka či příloha k masu. Asi nejznámější jsou ale ty pečené, které se dají jen tak ujídat při popíjení svařáku. Proto pro vás máme pár praktických rad a tipů, jak jedlé kaštany připravit doma v troubě tak, aby chutnaly skvěle.

Jak dlouho péct kaštany?

Jak dlouho péct kaštany? Troubu si předem rozpalte na 200–210 °C, nařezané kaštany rozložte na suchý plech křížkem nahoru a vložte je do vyhřáté trouby. Pečte je asi 15–25 minut podle velikosti. Občas je promíchejte vařečkou.

Jak poznáte hotové kaštany?

Hotové kaštany poznáte tak, že slupka začne tmavnout, pukat, naříznuté okraje se budou kroutit, objeví se nažloutlá dužina. Pozor ale, abyste kaštany nepřipálili. Slupka musí mít tmavě hnědou barvu, ale nesmí být černá, jen tmavě hnědá. Pečené kaštany nejlépe chutnají co nejteplejší. Loupejte je proto co nejdříve po tom, jak je vyndáte z trouby.

Související příspěvky: