Kdy je povinné mít zimní pneumatiky?

Obsah

Kdy je povinné mít zimní pneumatiky?

Kdy je povinné mít zimní pneumatiky?

Povinnost zimních pneumatik 2020/2021. Od 1. listopadu je dle zákona povinné mít nazuté na automobilu zimní pneumatiky. V některých případech je možné i po prvním listopadu jezdit stále na letních pneu. Někde použití zimních pneumatik přikazuje značka celoročně.

Co je povinnost zimních pneumatik v zahraničí?

Povinnost zimních pneumatik v zahraničí Nemusíte se chystat na zimní dovolenou, aby jste se zamysleli nad tím, jak zahraniční země přistupují k povinnosti mít zimní pneumatiky. I v zahraničí totiž narazíte na úseky, kde je nutné mít zimní obutí celoročně.

Jaké jsou pneumatiky v reálném provozu?

Dopraváci i autoservisy se pak nestačí divit, jaké všechny kombinace pneuobutí je možné spatřit v reálném provozu na našich silnicích. Pro bezpečnost, hospodárnost i pohodlí jízdy je nejlepší, když jsou na vozidle pneumatiky shodné konstrukce, typu dezénu, výrobní značky i obdobného opotřebení, a to včetně rezervního kola.

Jaké jsou pneumatiky pro nouzové dojetí?

U vozidel s pohonem všech 4 kol musí být všechny pneumatiky stejné (konstrukce, výrobce, dezén). Pro nouzové dojetí je určeno rezervní kolo. Jako plnohodnotná rezerva může sloužit, pokud je stejné konstrukce, rozměrů, značky a typu dezénu jako ostatní kola.

Související příspěvky: