Co je označení ráfků podle normy?

Obsah

Co je označení ráfků podle normy?

Co je označení ráfků podle normy?

Označením ráfků, které je zároveň garancí jeho kvality, se skládá z číslic i písmen a lze na něm najít následující informace: Označení velikosti podle normy - 6J x 14H, přičemž "6" označuje šířku ráfku v palcích (1 palec rovná se 25,4 mm), "J" tvar okraje ramene ráfku, "14" průměr ráfku v palcích a "H" je označení druhu bezpečnostního převýšení.

Kdo je ráfek a pneumatika?

Kolo není jen pneumatika, ale také ráfek, resp. disk. Aby byla zajištěna vzájemná rozměrová kompatibilita při záměně pneumatik i ráfků, je značení ráfku stanoveno normami

Proč je značení ráfků záhadou?

Pro méně informované značení ráfků zůstává často záhadou. Pneu Leader dešifrovala pro vás to základní Značení vyryté na každém ráfku se odvozuje formou čísel a písmen. 6J x 15 H2 ET43 Připomínka : 6 : šířka ráfku v palcích (1 palec : 25.4 mm) 15 : průměr ráfku v palcích. ET43 : posunutí ráfku.

Jaké jsou rozměry ráfku v palcích?

Označení velikosti podle normy - 6J x 14H, přičemž "6" označuje šířku ráfku v palcích (1 palec rovná se 25,4 mm), "J" tvar okraje ramene ráfku, "14" průměr ráfku v palcích a "H" je označení druhu bezpečnostního převýšení. Nezapomeňte, že na své auto můžete montovat pouze ráfky, které jsou uvedeny ve velkém technickém průkazu.

Související příspěvky: