Proč je penicilin nejlepším antibiotikum?

Obsah

Proč je penicilin nejlepším antibiotikum?

Proč je penicilin nejlepším antibiotikum?

Přestože je penicilin nejstarší antibiotikum a v některých státech je odolnost bakterií vůči němu vysoká, v české populaci stále dobře zabírá. Jiná, modernější antibiotika existují. Zda jsou však vhodnější než penicilin, rozhodne lékař. Při užívání některých antibiotik se alkohol pít nesmí.

Co může způsobit nesprávné užívání antibiotik?

Nesprávné užívání antibiotik může mít následky nejen pro zdraví chybujícího pacienta, ale i pro celou naši populaci. Bakterie totiž i kvůli našemu špatnému zacházení s antibiotiky vůči nim získávají odolnost.

Jak dlouho byste měli užívat antibiotika?

Některá antibiotika stačí užívat pouze tři dny, v těle ale zůstávají další týden a ještě léčí infekci. Doma byste měli zůstávat po tu dobu, kdy antibiotika působí. Infekce organismus vyčerpává, po nemoci by měla následovat rekonvalescence.

Kdy byste měli užívat antibiotika na alergii?

Ale pouze v případě, když na něj máte alergii Některá antibiotika stačí užívat pouze tři dny, v těle ale zůstávají další týden a ještě léčí infekci. Doma byste měli zůstávat po tu dobu, kdy antibiotika působí. Infekce organismus vyčerpává, po nemoci by měla následovat rekonvalescence.

Související příspěvky: