Jak se mění tlak v pneumatikách?

Obsah

Jak se mění tlak v pneumatikách?

Jak se mění tlak v pneumatikách?

Tlak v pneumatikách se mění přibližně o 7 kPa na 7°C změny teploty vzduchu. To si musíte uvědomit, když kontrolujete tlak v pneumatikách v garáži, zejména v zimě.

Jak zjistit tlak vzduchu v pneumatikách?

Systém kontroly tlaku v pneumatikách neboli TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) monitoruje tlak vzduchu v pneumatikách a pokud zjistí hodnoty, které se odchylují od doporučeného tlaku v pneumatice, je tato skutečnost signalizována na palubní desce automobilu.

Jaký je typ hlídání tlaku v pneumatice?

Oba typy hlídání tlaku v pneumatice odpovídají parametrům a požadavkům směrnice ECE-R 64. S přímým sledování tlaku se můžete setkat u vozů značek Citroen, Ford, Hyundai nebo Renault. Druhý typ pak využívají například automobilky koncernu Volkswagen, BMW nebo třeba Mercedes.

Co způsobuje nesprávný dodržování tlaků?

Závady pneumatik způsobené při nesprávném dodržování tlaků 1 Ojeté kraje běhounu – způsobuje příliš nízký tlak, tedy podhuštěním pneumatiky, možná uchází 2 Ojetý střed běhounu – způsobuje příliš vysoký tlak, pneumatika je přehuštěná 3 Ojetý jeden kraj běhounu – nejčastější příčinou je špatné seřízení geometrie, nutné kontrola v autoservisu 4 Opotřebovaná různá místa – pneu j... More ...

Související příspěvky: