Jak to je s brambory?

Obsah

Jak to je s brambory?

Jak to je s brambory?

Sto gramů brambor obsahuje pouze 290 kJ. Pokud si k nim přidáte zakysanou tučnou smetanu, sýr či slaninu, už to asi moc dietní nebude. Navíc brambory obsahují rezistentní škrob, který není tak snadno stravitelný, tudíž podle Amandy Conway ve skutečnosti neabsorbujeme všechny bramborové kalorie.

Jak použít naklíčené brambory v kuchyni?

Naklíčené brambory můžete v kuchyni použít, pokud nemají změněnou chuť a pokud je dobře oloupete a klíčky pečlivě odstraníte. Nejlépe okamžitě po oloupání a nakrájení brambory uvařte ve vodě, čímž snížíte obsah glykoalkaloidů v hlízách.

Jaké jsou brambory zdravé?

I když držíte dietu, můžete brambory jíst. Brambory jsou ve skutečnosti velice zdravé a prospěšné. Mají totiž vysoký obsah vitaminu C a draslíku a taky spoustu dalších látek, jako jsou hořčík, fosfor, mangan, selen a další.

Co jsou brambory a příbuzné rostliny?

Brambory a příbuzné rostliny vytvářejí tyto látky jako součást svého obranného mechanismu vůči predátorům. V hlízách se vyskytují obvykle v koncentracích 20 až 100 miligramu na kilogram čerstvých brambor, přičemž největší koncentrace solaninu se nachází pod slupkou, v okolí oček a v blízkosti poranění nebo klíčků.

Související příspěvky: