Kde borovice usychají?

Obsah

Kde borovice usychají?

Kde borovice usychají?

Borovice nejvíce usychají a následně podléhají podkorním škůdcům na jižní a jihozápadní Moravě a ve středních a východních Čechách ( Obr. 1 ). K plošnému chřadnutí a následnému odumírání borovic dochází kombinací více příčin.

Jak pěstovat borovice?

Pěstujeme borovice – nenáročné jehličnany všech velikostí 1 Obecně o borovicích. Borovice mají hluboké kořeny, jsou odolné vůči silnému větru a na svých větvích tvoří úzké jehlice... 2 Druhy borovic. V lesích a parcích nejčastěji potkáme borovici lesní (pinus sylvestris), borovici černou (pinus nigra)... 3 Jak správně borovice množit. Množit borovice můžete buď ze semen, nebo... More ...

Jak správně množit borovice?

Jak správně borovice množit 1 Prvním a nejdůležitějším krokem je výběr správné sazenice. Takové, které se bude ve vašem klimatu dařit. ... 2 Vyberte si, jakým způsobem a kde budete borovici pěstovat. Můžete použít sazenice v květináči nebo bez. ... 3 Kořeny zalívejte lehce. Ano, měly by být stále vlhké, ale ne ulité. Pokud jsou kořeny zapleteny do sebe, rozpleťte je, aby byly co nejvíce roztažené.

Jak jsou borovice hluboké?

Borovice mají hluboké kořeny, jsou odolné vůči silnému větru a na svých větvích tvoří úzké jehlice 2-22 cm dlouhé, které dle druhu vyrůstají po dvou až pěti svazcích. Barva jehlic je opět dána druhem, nejčastěji světle či tmavě zelená, nažloutlá či modrozelená. Kromě jehlic jsou na větvích k vidění i šišky kuželovitého tvaru.

Související příspěvky: