Jak odkvétá levandule?

Obsah

Jak odkvétá levandule?

Jak odkvétá levandule?

Levandule odkvétá a správný řez ovlivní nejen její tvar a vzhled, ale i to, kolik květů a v jaké kvalitě bude napřesrok mít. Voňavou rostlinu s modrofialovými květy, pocházející ze Středomoří, najdeme na většině zahrad i předzahrádek, zdobí nejeden balkon.

Kde pěstovat levandule?

Někteří ji pěstují jen tak pro okrasu, jiní používají sušené květy k provonění šatníku a vypuzení molů, někdo z ní připravuje lahodný sirup. Její vůně uklidňuje, napomáhá spánku. Ale ať už je její využití jakékoliv, každého potěší, když bude bohatě kvést. Levandule je poměrně nenáročná rostlina, nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Jaké jsou účinky levandule?

Účinky levandule 1 Úzkostné stavy – mnohé studie prokazují, že levandulový olej má tišící a protikřečové účinky a zvyšuje i účinek jiných... 2 Nespavost – levandulová vůně má srovnatelné účinky jako léky na spaní! Dokonce spánek i více prohlubuje a tím je spánek... 3 Poranění – levandulový olej má účinky proti mikrobům – má desinfekční účinek na rány a podporuje jejich hojení. More ...

Co je levandule lékařská?

Levandule lékařská. Levandule pochází ze západního Středomoří. Je to oblíbená bylinka pro svou dlouhotrvající vůni i po usušení a také pro své léčivé účiny i schopnosti odpuzovat hmyz.

Související příspěvky: