Může se sekačka sloužit i řadu let?

Obsah

Může se sekačka sloužit i řadu let?

Může se sekačka sloužit i řadu let?

Aby však sekačka mohla sloužit i řadu let, je nutné brát ohled na její konstrukci a věnovat jí patřičnou pozornost. Většina poruch totiž vzniká nesprávným použitím sekačky, nebo zanedbanou údržbou. Podíváme se proto na nejčastější poruchy, jejich příčiny a možnosti předcházení jim.

Jak vybrat sekačku?

Jak vybrat sekačku stručně: 1 Na základě velikosti pozemku si vyberte vhodný typ pohonu. – Chystáte se sekat velký travnatý lán, nebo potřebujete sekačku jen na základní úkony na malém dvorku? ... 2 Volte výkon (případně krouticí moment) podle charakteristiky pozemku. – Pokud se chystáte sekat větší prostor s vyšší trávou, určitě oceníte vyšší výkon a krouticí moment. ... 3 Pozor na šířku záběru. – S velikostí sečené plochy je důležité brát ohled také na záběr sečení, což je jedna ze základních charakteristik sekačky. ...

Jaké jsou bezpečnostní sekačky?

Moderní sekačky jsou sice zpravidla vybaveny bezpečnostním klínkem, kterým je hřídel a unašeč pevně spojen a při nárazu dojde k jeho ustřižení, na tuto ochranu však nelze vždy dostatečně spoléhat.

Jaké jsou vlastnosti sekačky?

U sekačky je při tom od prvního nastartování požadován okamžitě maximální výkon. Zároveň se od něho vyžadují malé rozměry, nízká hmotnost, nízké vibrace a vysoká spolehlivost. Aby bylo možné všechny tyto vlastnosti naplnit, je jasné, že se současnými technologiemi se nelze vyhnout určitým kompromisům.

Související příspěvky: