Jak sušit rajčata?

Obsah

Jak sušit rajčata?

Jak sušit rajčata?

Rajčata můžete podle chuti posypat sušenou bazalkou a osolit. Pak už jen sušičku zapněte, nastavte termostat asi na pětašedesát stupňů Celsia a sušte tři až osm hodin.

Jak vařit rajčata a cibuli?

Rajčata, jablka a cibuli očistěte, omyjte, nakrájejte na větší kousky a vložte do hrnce společně s vodou, octem, cukrem a kořením. Za občasného míchání vařte na mírném plameni asi 45 minut, dokud zelenina nezhoustne a nerozvaří se. Poté z hrnce vyberte veškeré koření a tyčovým mixérem nebo v kuchyňském robotu směs rozmixujte dohladka.

Jak připravit rajčata v zimě?

Rajčata jsou skvělá zelenina, kterou jde připravit na stovky způsobů. Jenomže co když už vám lezou i ušima, čerstvá je nemůžete ani vidět a bojíte se, že vám úroda shnije nebo zplesniví? Udělejte si rajčatové zásoby, které se budou v zimě hodit!

Jaké jsou nejlepší rajčata na sušení?

Rajčata vám zaberou nejméně místa, pokud je usušíte, a navíc je jejich chuť takto opravdu velmi intenzivní. Hodí se do těstovin, do rizota nebo do salátů a ta domácí jsou nejlepší. Pokud máte k dispozici sušičku, máte v podstatě ušetřenou práci. Díky termostatu se totiž o průběh sušení nemusíte starat.

Související příspěvky: