Může způsobit brnění končetin?

Obsah

Může způsobit brnění končetin?

Může způsobit brnění končetin?

Nedostatek vitamínů E, B1, B6, B12 nebo niacinu může způsobit mravenčení či brnění končetin. Tyto vitamíny jsou totiž důležité pro správnou funkci nervů. Nedostatek vitamínu B12 může způsobit onemocnění zvané periferní neuropatie, mezi jehož hlavní příznaky patří brnění rukou či nohou.

Co je příčinou brnění končetin?

Nicméně pokud vás ruce nebo nohy brní často, může to být jednou z příčin jiného onemocnění, které je potřeba správně a rychle diagnostikovat a léčit. Příčin brnění končetin (odborně se stavy jako brnění, mravenčení označují jako parestézie) je celá řada a většinou je tento stav dočasný a způsobený naprosto banálním důvodem.

Proč mezi brněním a úzkostí existuje duševní vazba?

Mezi brněním a úzkostí často existuje duševní (psychická) vazba. To je jedním z důvodů, proč si úzkostné osoby mnohem více uvědomují své tělesné pocity a vnímají nepříjemné pocity, jako jsou brnění nebo mravenčení končetin.

Kdy začnete trpět brněním končetin?

Pokud pravidelně užíváte nějaké léky a začnete trpět brněním končetin, obraťte se na svého lékaře a požádejte ho o změnu léku za jiný nebo úpravu dávkování. Některá infekční onemocnění mohou způsobit zánět nervů, což se může projevit brněním nebo mravenčením končetin.

Související příspěvky: