Kdo jsou sousedé vašeho pozemku?

Obsah

Kdo jsou sousedé vašeho pozemku?

Kdo jsou sousedé vašeho pozemku?

Záleží ale také na tom, jací oni sousedé jsou. Pokud je domluva z jakéhokoliv důvodu nereálná a vy se cítíte být obtěžováni nad míru přiměřenou místním poměrům a velmi vás to omezuje v obvyklém užívání vašeho pozemku, můžete se nápravy domáhat u soudu, úřadu nebo na policii. 1. Volání policie

Jak se bránit sousedům?

Ani na svém pozemku. Pokud se přijatelná mez překročí, mají sousedé právo se právně bránit... Mít sousedy má spoustu výhod. Třeba i zvědavý soused, který má okno do vaší zahrady, vám může v nouzi rychle pomoci, sousedka pohlídat dítě nebo darovat cibuli, když vám při vaření dojde.

Jaké jsou komplikované sousedské vztahy?

Ukázkou komplikovaných sousedských vztahů, kdy právníci doporučují podat žalobu, je situace pana Roberta. U jeho souseda holubáře se nacházejí ve zvýšené míře potkani.

Jak použít žalobu proti sousedům?

To využijete nejčastěji v akutních případech, kdy sousedé dělají (opakovaně) nepřiměřený hluk v nočních hodinách. Městští strážníci jim mohou uložit blokovou pokutu. 2. Negatorní žaloba Jednou z možností je i podání sousedské žaloby. Podle všeho to ale není často řešení, kterým se doberete rychle nějakého výsledku.

Související příspěvky: